marmaris yeni sayfa
11-11-2019 10:27 Kategori: GÜNDEM

Marmaris’te Kasım da yaz keyfi

 Marmaris’te Kasım da yaz keyfi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’nde, Kasım ayının ortasında yazdan kalma günler yaşanıyor. Turistler ve Marmarisliler, sıcak havanın tadını yüzerek ya da güneşlenerek çıkarıyor."

Caddelere konumlandırılmış elektronik termometrelerin açık alanda 28 dereceyi gösterdiği Marmaris’te, deniz suyu sıcaklığı 16 derece olarak ölçüldü. Türkiye’nin birçok şehrinde kış mevsimi etkisini gösterirken sonbaharın son ayı Kasım’da güzel havayı fırsat bilen Marmarisliler, tatilci ve turistler, soluğu mavi bayraklı plajlarda, deniz manzaralı yürüyüş yollarında aldı. Turistlerin bir kısmı çocuklarıyla gün boyu denizde yüzerek eğlendi. Kimileri ise uzandıkları şezlonglarında kitap okuyarak yâda güneşlenerek dinlendi. Kuzey Avrupa’dan gelen turistler ve tatilciler şezlonglarında bronzlaşmaya çalıştı. Marmarisliler ise Uzunyalı ve Yat Limanı’nda kafeteryalarda içeceklerini eşsiz deniz manzarası eşliğinde içti.

SICAK HAVA EŞSİZ MANZARAYA BEKLİYORUZ

Bursa’dan yakınlarının yanına gelen Melahat Göçer, “ Her yerde kış havası hâkim ama Marmaris’te yazı yaşıyoruz” dedi. Deniz Bilgin ise, “ Sizlerinde gördüğü gibi Kasım ayında Ağustos yazını yaşıyoruz. Herkesi Marmaris’e bu sıcak hava ve eşsiz manzarayı görmeye davet ediyoruz” dedi. Almanya’dan gelen gurbetçi Sibel Tekin, “ Böyle bir havayı ancak uzak doğunun belli yerlerinde bulursunuz. Güneş, deniz ve eşsiz manzara harika” dedi.

ÇARŞAMBA’YA KADAR GÜNEŞLİ HAVA

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, “ Marmaris şehir merkezinde 13 Kasım Çarşamba gününe kadar hava sıcaklıkları 23 ile 28 derece arasında seyredecektir. Nem yüzde 45 ile 56 arasında olacaktır. Deniz suyu sıcaklığı 16-17 arası değişmekte” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 2147 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ