marmaris yeni sayfa
05-08-2019 10:40 Kategori: GÜNDEM

Akademisyen yazarımız hoşgeldiniz

Akademisyen yazarımız hoşgeldiniz
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Gazetemize önümüzdeki günlerde Akademisyen Gülay KARAOĞLU köşe yazılarıyla yerini alacak. Akademisyen usta köşe yazarımızın biyografisini sizlerle paylaşıyoruz .Yenisayfa ailesine katılan yazarımıza başarılar diliyoruz… "

 3 Kasım 1957 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul, Lise, Üniversite öğrenimini bu şehirde tamamladı.  Lise yıllarında amatör olarak yerel dergilerde kısa yazılar yazdı. Lise Sonrası Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde bir yıl okuduktan sonra , ODTÜ / İstatistik Bölümüne geçti. Ve buradan mezun olduktan sonra, 1984 yılında yerel baz da hayata dair makaleler yazdı.  1986 yılında İngilizce öğretmeni olarak başladığı özel iş hayatına MEB Eğitim Ana Planı ile devam etti. Bu dönemde uluslar arası hikaye çevirileri, İngilizce hazırlık kitapları yayınlandı.

Uluslararası Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü eğitim planlamaları toplantılarında MEB/TÜRKİYE temsilcisi olarak Ülkemizi başarıyla temsil etti. Çeşitli ülkelerin Eğitim Sistem karşılaştırmalarını yaptı. Uluslararası Unesco/OECD/Eurostat veri tabanının oluşturulmasına katkı sağladı.

T.C. SHÇEK Bilgi İşlem ve Strateji Planlama Çalışmaları, Dünya Bankası Sosyal Riski Azaltma Projesi Mali Eş Uzmanlığı ( Eğitim, Muhasebe ve Raporlama Uzmanı ) olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’nde çalıştı. Bu Proje kapsamında vakıfların teknik alt yapılarının oluşturulması ve güçlendirilmesi, Yerel Girişim Projelerinin Türkiye geneli yaygınlaştırılması, Kaymakamların ve Valilerin Sosyal yardım alanında eğitilmesi ve SRAP Projesinin uygulanması ve Dünya Bankası ve IMF’ye raporlanması aşamalarında aktif görev aldı. Hazırladığı IMF raporuyla, 565 Milyon dolarlık Proje IMF denetlemesinde Dünya’daki en başarılı projeler arasında yerini aldı.

SHÇEK/ Özürlü, Yaşlı Ve Gençlik Hizmetlerinin Değerlendirilmesi Araştırma Koordinatörlükleri ile araştırma çalışmalarını sürdürdü. Kadın sorunlarının araştırılması ve dernekler bazında kadınlarla ilgili yapılan çalışmaların değerlendirilmesi konularında ilgili bakanlığa raporlar hazırladı.

T.C. Devlet Bakanlığında vekâleten yürüttüğü İstihdam Koordinatörlüğü sırasında Aktif İş Gücü Programları, KOSGEB İş Geliştirme Merkezleri’nin geliştirilmesi ve alt yapısının güçlendirilmesi konularında çalıştı ve bu konular ile ilgili o zamanki Başbakanımıza sunumlar yaptı.  Sokak Çocukları konusunda Meclisin dikkatini çekti.

2007 yılında Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü’nden emekli olduktan sonra Kalkınma Ajanslarında Bağımsız Değerlendirme Uzmanı olarak çalıştı.

Halen Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansları projeleri konularında danışmanlık hizmetlerini sürdürmekte, araştırma ve çözümleme çalışmalarına devam etmektedir.

Mumyalaşmış Hayaletler-I ve Işık Güçlerinin Yükselişi-I ve II, HAZAL isimli kitap ve Ateş Çemberi Senaryo çalışmalarına,  devam etmektedir.

 


Bu haber 61922 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ