marmaris yeni sayfa
13-05-2019 10:54 Kategori: GÜNDEM

Annelerin ekonomilerine katkı kermesi

Annelerin ekonomilerine katkı kermesi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris sivil toplum kuruluşları, dernek ve iki siyasi parti, 12 Mayıs Anneler Günü kapsamında “ Ev hanımı annelerin ekonomilerine katkı” adı altında kermes düzenledi. El emeği göz nuru eşyaların sergilenip, satışa sunulduğu kermeste, sivil toplum kuruluşu üyesi kadınlar 70 stant açtı."

Sivil toplum kuruluşu ve dernek üyesi kadınlar, bugün 12 Mayıs Anneler Günü kapsamında “ Ev hanımı annelerin ekonomilerine katkı” adı altında kermes düzenledi. 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda sivil toplum kuruluşu ve derneklerin bulunduğu 70 stant açıldı. Kadınlar, evlerinde yaptıkları el emeği göz nuru örgü, dantel, giyim ve hediyelik eşyaları satışa sundu. İkinci el giysilerinde satıldığı kermeste, yöresel yemekler de satıldı. Yerleşik yaşayan yabancı ve turistler ilgi gösterdi. Hediyelik eşya stantlarının ağırlıklı olduğu kermesteki ürünler 5 ile 100 lira arasında fiyatlarla alıcı buldu. İYİ Parti ve CHP’nin de stant açtığı etkinlikte ikinci el ile hediyelik eşya satışı gerçekleştirdi.

Kermesi gezen Gloria Elizabeth Vinsten, “ Kapalı Çarşı ve mağazalarda yüksek fiyatlara satılan hediyelik eşyaları burada çok ucuza aldım. 50 Euro civarında alışverişim oldu” dedi. 24 yaşındaki Ahmet Keskin, “ Anneme çeşitli hediyeler aldım. Mağazaları dolaştığımda fiyatlar çok yüksek idi. İndirim adı altında bindirim var bunu fark edemiyoruz. Anneme 4 tane hediye aldım” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 1129 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ