marmaris yeni sayfa
10-06-2019 10:02 Kategori: GÜNDEM

Bir milyon kişi tatil yaptı

Bir milyon kişi tatil yaptı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’nde otel, günlük kiralık ev, apart otel gibi tesisler ile çadırlarda Ramazan Bayramı tatilini geçirenlerin sayısı bir milyon oldu. Dokuz günlük bayram tatilinde doluluk oranları turizmcilerin yüzünü güldürdü."

Marmaris ve turistik kırsal mahallelerine arife gününden itibaren Ramazan Bayramı tatili için gelenler ilçeyi doldurdu. Dokuz günlük bayram tatilinde ilçenin 90 bin kış nüfusunun yarısı olan 45 bin araç girişi oldu. Muğla ve Datça girişlerinden itibaren araç kuyrukları trafiği kilitledi. Gündüz plajlar, havuz başları ve su parkları akşam ise deniz manzaralı sokak ile caddeler doldu. 3 yıldız ve üzeri nitelikli tabir edilen her şey dâhil sistemi çalışan oteller yüzde yüz doluluk yaşaması ile yer bulamayanlar kırsal mahallelerde çadır kurdu. İlçeye günü birlik gelenler de oldu.

TURİZMCİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, “ Turizmcinin yüzü bayramda dolulukla güldü. Güney Ege Bölgesi’nde nitelikli otellerin hepsi yüzde yüz dolu. Güney Ege’nin turistik ilçeleri en dolu günlerini yaşadı. Çeşme’den Fethiye’ye kadar 2-3 milyon yerli misafir ziyaret etti. Turizmciler için çok verimli bir tatil idi. Bizler için Bayram iç pazarın başladığı gündü. Bunu da devam ettirmeyi düşünüyoruz. İstanbul seçim tarihi belli olmasından önce vatandaşımızın ön rezervasyonları vardı. Okulların kapanması ve seçim bittikten sonra yerli turist daha da artacaktır. Marmaris ve kırsal turistik mahallelerimizde nitelikli 77 bin yatak kapasitemiz mevcuttur. Pansiyon, apart otel ve günü birlik kiralık evler yatak kapasitesi 100 bin civarında. 3 yıldız ve üzeri her şey dâhil sistemi ile çalışan otellerdeki odalarımızın hepsi dolu ve tam kapasite çalışıyor. Marmaris ve çevresindeki turistik mahallelere dokuz günlük bayram tatilinde 1 milyon civarında yerli turist ziyaret etti. 23 Haziran tarihinden sonra Eylül sonuna kadar her şey dâhil sistemi çalışan 3 yıldız ve üzeri tüm oteller dolu olacaktır. İç Pazar dediğimiz yerli turist ile verimli ve güzel bir turizm sezonu geçireceğiz” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 933 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ