marmaris yeni sayfa
07-08-2019 10:11 Kategori: GÜNDEM

Denizciler adalarda kıyı temizliği yaptı

Denizciler adalarda kıyı temizliği yaptı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris Deniz Ticaret Odası koordinesinde, “Cennet Koylar Temiz Kalsın” adı altında gönüllü balıkçı teknecileri ile birlikte üç adada kıyı temizliği yapıldı. İki gün süren temizlik çalışmasında çoğunluğu yatlardan atılmış ve kıyıya vurmuş 3 traktör römorku atık toplandı. "

Marmaris Deniz Ticaret Odası, “Cennet Koylar Temiz Kalsın” adlı adalarda kıyı temizliği başlattı. Kurban Bayramı öncesi adaların temiz tutulması amacıyla yapılan etkinliğe balıkçı tekneleri gönüllü olarak katıldı. Deniz Ticaret Odası Katı Atık Tesisi öncülüğünde 10 tekneci iki gün boyunca temizlik yaptı. İlçe’nin 1,5 mil açığındaki Cennet, Bedir ve Keçi Adası kıyılarında yapılan temizlik çalışmalarında yat malzemeleri, naylon poşet, pet ve cam şişe başta olmak üzere 100 büyük boy poşet atık toplandı. Toplanan çöpler, teknelerle Yat Limanı’na getirildi. Yaklaşık 3 traktör römorku çöp araçlarla alınıp, imha edilmek üzere katı atık tesisine götürüldü.

Deniz Ticaret Odası Marmaris Şube Başkanı Halil Bağlı, “ Kurban Bayramı öncesi cennet koylarıyla ünlü adalarımızda denizcilerimizle imece usulü kıyı temizliği gerçekleştirdik. Duyarsız kişi ve kişilerce atılmış çöpler temizlendi. Temiz bir ada kıyısı bıraktık. Temizlik çalışmalarımıza destek veren herkese teşekkür ederim” dedi. Ekim ayına kadar on günde bir devam edecek olan adalar kıyı temizliğinde hedefin sıfır atık olduğu kaydedildi.

 

Ali GÜNDOĞAN


 


Bu haber 430 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ