marmaris yeni sayfa
10-01-2019 12:58 Kategori: GÜNDEM

Dikkat fırtına uyarısı

Dikkat fırtına uyarısı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ege kıyılarında kuvvetli fırtına, Marmara'da fırtına, Batı Akdeniz'in batısı, Batı Karadeniz ve İç Ege'de kuvvetli rüzgâr bekleniyor. "

Vatandaşlar, fırtınanın oluşturabileceği hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde Türkiye'nin Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına gireceğinin tahmin edildiği açıkladı. Akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de kuvvetlenecek rüzgârın Perşembe günü ile Cuma öğle saatlerine kadar Kıyı Ege'de kuvvetli fırtına (80-100 Km/saat), Marmara'da fırtına (60-80 Km/saat), Batı Akdeniz'in batısı, Batı Karadeniz ve İç Ege'de kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-70 Km/saat) şeklinde esmesinin beklendiğini duyurdu. Vatandaşlar, fırtınanın oluşturabileceği hava, kara ve deniz ulaşımında aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyarıldı.

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 130041 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ