marmaris yeni sayfa
YENİSAYFA TV
11-07-2019 09:59 Kategori: GÜNDEM

Dünyanın en zengininin içinde bulunduğu öne sürülen yat Marmaris’te

Dünyanın en zengininin içinde bulunduğu öne sürülen yat Marmaris’te
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Turistik Selimiye Mahallesi Körfezi’ne Amazon’un kurucusu ve Washington Post'un sahibi Jeff Bezos’un içinde bulunduğu öne sürülen Flying Fox ( Uçan Tilki) adlı lüks yat demir attı."

Marmaris İlçesi’nin 45 kilometre kırsalında bulunan turistik Selimiye Mahallesi açığına Salı akşam üstü saatlerinde üzerinde helikopter bulunan dünyanın en büyük 14. mega yatı olma özeliğine sahip Flying Fox demir attı. Günlük kirası 400 bin Euro olduğu öğrenilen ve özel müşterilerine tahsis edilen 9100 ton ağırlığındaki ultra lüks yatta, Amazonun kurucusu ve Washington Post sahibi ABD’li işadamı Jeff Bezos’un olduğu öne sürüldü. Bezos, 2017 yılında Bloomberg tarafından 150 milyar dolar servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde birinci sırada yer aldı. Jeff Bezos’un şirketi Amazon’dan elde edilen bilgiye göre yatın işadamına ait olmadığı açıklandı. Karışıklığın Flying Fox isimli mega yatın İtalyan medyasının Bezos’a ait olduğunu iddia etmesinden dolayı kaynaklandığı ortaya çıktı.

Lüks yatı ve üzerindeki helikopteri görmek isteyenler kiraladıkları balıkçı tekneleriyle gitti. Sahilde güneşlenen ve dinlenenler büyüklüğü ile ilgi çeken yatın fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaştı. Yata, balıkçılar tarafından dün ve bugün 50 kilogram deniz mahsulleri götürüldüğü öğrenildi. Yata ait jet ski, küçük yelkenli, sörf gibi su sporları aletleri denize indirildiği görüldü. Ayrıca yatın 3. katında özel güvenlik görevlileri dikkati çekti.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 495 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ