marmaris yeni sayfa
03-10-2018 10:06 Kategori: GÜNDEM

Ekim’de sahiller cıvıl cıvıl

Ekim’de sahiller cıvıl cıvıl
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris’te 30 dereceyi bulan sıcaklardan bunalan turistler ve vatandaşlar plajlara akın etti. Ekim ayında sahillerde denizin keyfini çıkartanlar renkli görüntüler sergiledi."

Ülke genelinde havanın soğumasına karşın Marmaris’te yazdan kalma günler devam ediyor. Caddelere konumlandırılmış elektronik termometrelerin 30, nemin yüzde 56 ölçüldüğü ilçede turistler, oteller bölgesi olarak adlandırılan Uzunyalı Mevkii’nden Turban Mevkii’ne kadar uzanan altı kilometrelik mavi bayraklı plajlarda güneşli havanın keyfini sürdü.

Deniz suyu sıcaklığının 19 derece ölçüldüğü Marmaris’te kimi turistler şezlonglarında uzanarak güneş altında bronzlaşmaya çalışırken kimileri de şemsiye altında kitap okuyarak dinlenmeyi tercih etti. Turistler, yaz kalabalığını aratmadığı plajlarda renkli görüntüler sergiledi. Çocuklar, ebeveynleri ile gün boyu denizde yüzdü ve oyunlar oynayarak keyifli anlar yaşadı. Jet-ski, deniz paraşütü ve muza binen turistler, su sporları ile heyecan yaşadı. Uzunyalı Mevkii’nde bazı turistler yürüyüş yaparken kimileri bisiklet ile eşsiz deniz manzarası eşliğinde dolaştı. Sahile konumlandırılmış aletlerde spor yaparak Ekim güneşinin tadını çıkardı. Otel havuzları plajları aratmayan kalabalıklara sahne oldu. Havuz başını dolduran tatilci ve turistler, gün boyu çocuklarıyla yüzdü, oyunlar oynadı.

24 yaşındaki sağlık personeli Rus Elena Krokivonak, “ Arkadaşlarımın hepsi Marmaris’te yaptıkları tatili anlatmıştı. Merak edip tatile geldim. Ekim ayında soğuk olur diye düşünüyordum ama yaz havası ile karşılaştım. Gündüzleri denize ve havuza giriyorum. Akşam ise eğlence merkezlerinde anın tadını çıkartıyorum” dedi. Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, “ Hava sıcaklıkları hafta sonuna kadar devam edecek. Yüksek nem ile birlikte sıcaklar 28-30 derece arasında seyredecektir” dedi.

 


Kaynak: Ali GÜNDOĞAN
Bu haber 1926 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ