marmaris yeni sayfa
11-09-2019 11:05 Kategori: GÜNDEM

Eylül’de bir başka güzel

Eylül’de bir başka güzel
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"MARMARİS'te, eylül ayında sıcak havadan bunalanlar, plajları, havuzları ve su parklarını doldurdu. Eylül ayının ilk günlerinde Marmaris'te hava sıcaklıkları mevsim normallerin üzerinde seyretmeye devam ediyor. "

Caddelere konumlandırılmış elektronik termometrelerin 37 dereceyi gösterdiği şehir merkezinde plajların yanı sıra otel havuz başları doldu. Yüksek nemden bunalan Marmarisliler ve ilçede tatilini geçiren turistler, su sıcaklığının 20 dereceyi bulduğu denizde serinlemeye çalıştı. Atatürk Caddesi'nden İçmeler Mahallesi'ne kadar uzanan mavi bayraklı plajlar, turistlerin renkli görüntülerine sahne oldu. Büyük bölümü İngiliz ve Rus turistler, şezlonglara uzanıp güneşlendi, kitap okumayı tercih etti. Bazıları da çocuklarıyla gün boyu denize girip, oyunlar oynadı. Heyecan arayanlar ise jet-ski, paraşüt ve banana gibi su sporları aktiviteleri yaptı. Sahil yolunda yürüyüş yapan turistler, denizden gelen esintiyle serinlemeye çalıştı. Otel havuz başları ve su parkları da sahilleri aratmayan kalabalıklara sahne oldu.
Kayseri’den ailesiyle tatile gelen Mahmut Kastan, “ Çok fazla kalabalık ortamları sevmiyoruz. Marmaris eylül ayında daha sakin ve güzel” dedi. İngiltere'den gelen Steven Harnger, “Marmaris'e ikinci kez ailemle tatile geliyorum. Tüm mevsimlerin bir arada yaşandığı böyle bir cennetten ayrılıp İngiltere'ye dönmek zor gelecek. Okul arkadaşlarıma Marmaris'e gelmelerini tavsiye edeceğim” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 1056 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ