marmaris yeni sayfa
25-10-2021 12:23 Kategori: GÜNDEM

KADINLAR SİYASETTE OLMALI

KADINLAR SİYASETTE OLMALI
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

İYİ Parti Ortaca Kadın Politikaları Başkanı Şehnaz Çağ Aybey, “Kadınlarımıza siyasette size her zamandan daha fazla ihtiyacımız var. Kadınlarımıza bizler büyük görev düşüyor. Taşın altına elimizi koyup çalışmalıyız. Kadınları siyasette olmalı” dedi.

 

İYİ Parti Ortaca Kadın Politikaları Başkanlığı üyeleri kahvaltıda buluştu. Kahvaltıda konuşan Ortaca Kadın Politikaları Başkanı Şehnaz Çağ Aybey, yaptığı açıklamada, “Kadınlarımız dert küpü olmuş durumda. Son dönemde sohbet ettiğimiz ziyaret ettiğimiz ve bize iletilen bilgiler bize gösteriyor ki vatandaşımız çok zor durum da. Çocuğu üniversite kazanan yurt ve yerleştirme sorunlarıyla boğuşuyor, Okulu biten mezun olan çocukları işsizler ordusuna katılıyor. Mutfakta aş kaynatmak, pazardan alışveriş yaparken kılı kırk yaparak hesap yapmak ve ne yazık ki fiyat ucuzlar diye pazara akşama doğru çıkıp son ürünleri ucuz alırım diyen vatandaşlarımız var. Köylü kadın çifti ve sütçümüz, yem ve gübre maliyetinin altında ezilmiş durum da çalışan kadınlarımız ve ev kadınlarımız ay sonunu getirmek için kara kara düşünüyor. Ekonominin durumu yakıt ve dolar fiyatının artması mutfak tüpüne, elektriğe, ev kirasına zam demek İşte tam bu nokta da biz kadınlar bu ülke de siyaset yapmak zorundayız” dedi.

KADINLARIMIZA DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR

İYİ Parti’nin Muğla’da daha da güçleneceğini ifade eden Aybey, “Çocuğumuzun geleceği için, ülkemizin geleceği için Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener gibi saha da vatandaşımızla birlikte ilk önce başkanlık sisteminin bitmesi ve güçlendirilmiş parlementer sisteme geçişi sağlayacak İYİ Parti’yi Ortaca’da Muğla’da ve Türkiye’de birinci çıkarmaktır. İstanbul sözleşmesini yok sayanlar, artık kadına şiddetin, tecavüzün her gün haberlerde normal bir şeymiş gibi sürekli olarak işlenmesi. Kadına baskı göstermek isteyenlerin önünü açmakta. Bu seçimde kadın siyasetçilerimiz sayısını el birlikteliğiyle yükseltmemiz lazım sizi İYİ Parti’de siyaset yapmaya davet ediyorum, tarlamız da, evimiz de, köyümüz de, mahallemiz de, apartmanımız da sayın Akşener’in söylemlerini ve çözüm politikalarını anlatmamız lazım. Her kadınımız bir kişiyi ikna etse başarı kaçınılmaz olacaktır.” diye konuştu.

TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYMALIYIZ

Şehnaz Çağ Aybey, “Kadınlarımız bu seçimde bizler büyük görev düşüyor. Taşın altına elimizi koyup çalışmalıyız. Bu toplantımızı HAYIT Kitap Kafe de yaptık genç arkadaşlarımızın Ortaca’da açtığı tek kitap kafe olan HAYIT Kitap kafe kültür sanat için cesaret gösterip bu işletmeyi açmışlar, bizde destek vermek için bu toplantımızı da burada gerçekleştirdik kendilerine bol kazançlar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

ARZ SARITAŞ


Bu haber 450 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ