marmaris yeni sayfa
10-09-2019 10:48 Kategori: GÜNDEM

Kent konseyi kadınlarından örnek temizlik

Kent konseyi kadınlarından örnek temizlik
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’ndeki Kent Konseyi Kadınlar Meclisi, belediye kapalı pazar yerini temizledi. Çevre duyarlılığını artırmak için pazar girişine konulan panoya “Doğayı koru” ve saç tezgâha “Çevremizi temiz tut” yazısı yazıldı. "

Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi, belediye kapalı pazar yerinde dün sabah saat 09.00’da belediye personeli ile birlikte temizlik gerçekleştirdi. 13 kent konseyi kadın meclisi üyesi, 7 belediye temizlik personeli ekibi saat:12.30’a kadar pazar yerini temizledi. Çoğunluğu sebze, meyve ve karton ve poşet atıklarından oluşan 1 traktör römorku çöp toplandı. Toplanan sebze ve meyvelerden oluşan çöplerle saç tezgâhın üzerine “Çevremizi temiz tutalım” ve Pazar girişine konulan panoya da “Doğayı koru” yazısı yazıldı.

Marmaris Kent Konseyi Başkanı İlkay Gözen, “ Çevre farkındalığı için kadınlar olarak pazar yerimizi temizledik. Her gittiğimiz yerde çevremizi temiz tutmalıyız. Lütfen çevremizi ve doğamızı koruyalım” dedi.

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Suzan Zift, “ Kadınlar meclisimizle beraber haftanın iki günü kurulan Pazar yerimizin temizliğini yaptık. Pazar her kurulduğunda çevrenin temiz tutulması için pazarcılarımıza 2 tane büyük boy çöp poşeti veriyoruz. Ne yazık ki Pazar yerinin içler acısı bir hali mevcut. Belediye ekipleri olarak çevre temizliğini sağlamak asli görevimizdir. Biz temizlemekten asla bıkmayacağız ama siz vatandaşlar ise doğayı korumakla mükellefsiniz. Lütfen başkan Marmaris yok, çevremizi koruyalım ve duyarlı olalım” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 794 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ