marmaris yeni sayfa
10-06-2019 09:51 Kategori: GÜNDEM

Kırsal mahallelere ünlü akın etti

Kırsal mahallelere ünlü akın etti
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Marmaris, her bayramda olduğu gibi geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda ünlüleri ağırladı. İlçe’nin kırsal turistik mahallelerinde bazı ünlüler ev kiralayarak kimileri yatları kimileri de konaklama tesislerinde tatillerini yaptı. "

Ramazan Bayramı’nın ilk gününden itibaren Selimiye, Bozburun, Söğüt ve Orhaniye mahallesi Türk ünlülerin akınına uğradı. Oyuncu ve manken Kenan İmirzalıoğlu eşi Sinem Kobal ile birlikte Selimiye’de kiraladıkları eve geldi. Çift, sempatik ve sıcak tavırları ile mahallelilerin sevgisini kazandı. 7 aylık hamile Seda Bakan, doğum öncesi soluğu Marmaris'te aldı. Bakan, Bozburun’da Dirvana Ailesi’ne ait tesiste yakın dostlarıyla tatil yaptı. Futbolcu Arda Turan ve eşi Aslıhan Doğan tatil sezonunu Marmaris’te açtı

Kiraladıkları lüks teknede 8 aylık oğulları Hamza Arda’yla tatil yapan çift, önceki gün Ege koylarını dolaştı. Arda Turan arkadaşlarıyla deniz keyfi yaparken, Aslıhan Doğan oğlunu bir an olsun yalnız bırakmadı. Ünlü futbolcunun son durağı ise yine Marmaris oldu. Alişan’da Marmaris’te tatili seçen ünlüler arasında idi. Eşi ve yakın dostlarıyla Selimiye’ye gelen Alişan, bayram tatilini dolu dolu geçirenler arasında idi. Marmaris’in deniz gören kırsal turistik mahallelerine Berkay, Yeliz, Çukur dizisi oyuncuları, sosyetik güzel Eda Taşpınar gibi çok sayıda ünlüler akın etti.

İLGİDEN MEMNUNLAR AMA ALT YAPI SORUNU BİTMİYOR

Selimiye, Söğüt ve Orhaniye Mahallesi’nde işletmeciler ile vatandaşlar ünlülerin gelmesinden memnuniyetleri dile getirirken yere yönetime dileklerini söylemeyi ihmal etmedi. İşletmeciler ve yöre halkı, “ Tanımadığımız dünyaca ünlü oyuncu ve sanatçılarda mahallemize geliyor. Ama uzun yıllardır en büyük eksiğimiz alt ve üst yapı. Selimiye, Söğüt ve Orhaniye mahallelerimiz Bodrum’un Gündoğan, Turgutreis ve Bitez gibi yerleri gibi ünlü akmaya başladı. Artık sıkça söz edilir olduk. Gelen ünlüler tavsiye edip sosyal medyalarında mahallemizi paylaşıyor. Muğla Büyükşehir ve Marmaris Belediyesi bir an önce bu mahallelerin alt ve üst yapı sorunlarını çözmelidir. 15 yıldır sorunlar çözülemiyor. Ama artık tanınan ve ünlülerin akın ettiği yerleşim yeri olduk. Alt yapı sorunu çözülmezse gelenleri de kaçıracağız. Çöplerin alınmasından tutun da arıtmaya kadar sıralı çok ciddi sorunlar mevcut. Biz söylemekten bıktık yerel yönetimler sorunları çözmemekten utanmadılar” dedi.

Ali GÜNDOĞAN

 

 

 


Bu haber 2033 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ