marmaris yeni sayfa
11-09-2019 11:04 Kategori: GÜNDEM

Marmaris’in gururu söyleşilerine devam ediyor

Marmaris’in gururu söyleşilerine devam ediyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sivas Kongresi'nin 100. Yılı “4 Eylül Sivas Kültür ve Sanat Etkinlikleri” programı içinde yer alan, Sivas Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi’nin katkıları, diğer kurumlarımızın desteği ile yürütülen, “8.Sivas Kitap Günleri” GENÇ YAZAR OLMAK konusuyla söyleşi ve imza günü gerçekleştiren yazar Rana Demiriz Sivaslıların gönüllerinde taht kurdu."

Bu yıl 8.incisi gerçekleştirilen kitap fuarı  herkese ve her kesime hitap edecek programları ile, “Tarihten edebiyata, siyasetten çocuk gelişimine, güncel hayattan şiire kadar farklı konularda ülkemize kitap, yazı ve fikirleriyle katkılarda bulunmuş birçok yazar ve akademisyenin katılımlarıyla söyleşiler, paneller ve imza günleri düzelendi.  Tarihi Buruciye Medresesi ve Şifahiye Medresesi´nin bulunduğu alana kurulan ve “Sivas Ellerinde Kitap Okunur” sloganıyla düzenlenen Sivas 8. Kitap Günleri fuarının konuk yazarlarından Marmarisli yazar Rana Demiriz söyleşisinde genç yazar olmanın zorluklarından, rol model olarak topluma kazandırdığı pozitif düşüncelerden ve kitap okumanın kazanımlarından bahsederek katılımcıların ilgi ve beğenisini sağlamıştır.

Rana Demiriz Kimdir?

2010 yılında 14 yaşındayken ilk romanını çıkartarak “Türkiye’nin En Genç Yazarı” olup, Başbakanlık ve birçok kamu kuruluşları tarafından ödüllendirilmiştir.17 yaşına gelmeden 4 roman çıkartarak dünyada bir ilki başardı. Koç Üniversitenin Arkeoloji ve Sanat Tarihi ve Tarih bölümlerini birincilikle tamamladı. Geçtiğimiz yıl Oxford Üniversitesi İslam Sanatı ve Arkeolojisi yüksek lisansa kabul aldı. 6. romanı “Endülüs’te Bir Hafta” geçtiğimiz ay raflardaki yerini almıştı.

Kürşat KESKİN


Bu haber 351 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ