marmaris yeni sayfa
27-06-2020 18:15 Kategori: GÜNDEM

Marmarisliler tatilciler arasında deniz keyfi yaptı

Marmarisliler tatilciler arasında deniz keyfi yaptı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Marmaris’te hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan tatilciler yanı sıra yöre halkı da arada kaynayarak denizin keyfini çıkardı.

 

Marmaris İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından konaklama tesislerinde kalan ve rezervasyon yaptırmış olan tatilci ile turistler, kısıtlama sürecince plajlardan yararlanıp müze, ören yerleri gezebileceği kararı verildi. Kararı duyan tatilci ve yabancı turistler, öğle saatlerinde konakladığı tesislerin önünde ve halk plajlarında anın keyfini çıkardı. İlçe merkezinde cumartesi ve Pazar günü  öğle saatlerinde Atatürk Caddesi’nden İçmeler Mahallesi’ne kadar uzanan 11 kilometrelik plajlar da az sayıda tatilci ve yabancı turist görüldü. Çocuklarıyla birlikte plaja gelen tatilcilerin kimileri şezlongda uzanarak dinlenmeyi bazıları da denizin keyfini çıkardı. Plajlarda sosyal mesafe kuralına ve maske takma zorunluluğuna uyan da uymayanda olduğu görüldü. Bazı tatilciler boş sahil yolunda yürüyüş yaparak deniz manzarası eşliğinde öz çekim yaptı. Bazıları uzandıkları şezlonglarında güneşlenmeyi tercih etti. Sıcaklığın güneşte 40 dereceye ulaştığı ilçe merkezinde sahillerde hareketlilik görülmedi. Atatürk Caddesi üzerindeki halk plajında tatilciler arasında Marmarislilerinde olduğu arada kaynayarak anın keyfini çıkardığı gözlendi. Sahil yolunda yürüyüş yapanlar polis ekipleri tarafından sık aralıklarla kimlikleri kontrol edildi.

Rus eşi Olena Fatih ve çocuğuyla tatile gelen Mustafa Fatih, “ Marmaris çok güzel tatil yöresi. Eşim ve çocuğumla birlikte Ankara’dan tatile geldim. Buranın insanı misafirperver ve sıcak kanlı. Bir hafta boyunca ören yerleri gezip bol bol denize gireceğiz” dedi.

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, “ Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde devam ediyor. Nem yüzde 69, gündüz sıcaklık 38 ile 40 arasında değişmekte. Deniz suyu sıcaklığı ise 15 olarak ölçüldü” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 1110 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ