marmaris yeni sayfa
12-09-2020 16:53 Kategori: GÜNDEM

Serinlemek isteyen suya koştu.

Serinlemek isteyen suya koştu.
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Marmaris’te yüksek nemle birleşen bunaltıcı sıcakların etkisinden kurtulmak isteyen vatandaşlar, plaj ve otel havuz başlarına akın etti.

 

Marmaris ilçe merkezinde saat 10.00'dan itibaren etkisini gösteren sıcaklar yüksek nemle birleşince bunaltı. Termometrelerin 44, nemin yüzde 68 ve deniz suyu sıcaklığının ise 21 derece olduğu ilçe merkezinde havadan bunalanlar; plaj ve otel havuzlara akın etti. Ücretli bir plajın sorumlusu Süleyman Düzen (24), "Turistler deniz ve güneşin tadını çıkartıyor. Memnun ve huzurlu şekilde tatilin tadını çıkartıyor" dedi. Kentte tatil yapan İngiliz çift Elizabeth (62) ve Gergoe Ploydin (62), "10 gün Marmaris tatiline geldik. Marmaris huzurlu ve güvenli" diye konuştu. Türk uyruklu İsveç vatandaşı Selin Tunç, "Marmaris bu sene daha güzel. İsveç'ten dostlarımı da getirdim. Huzurlu ve güvenli tatil yapıyoruz" dedi.

 

BOL BOL SIVI TÜKETİN

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri yaşlılar ve kronik rahatsızlıkları bulunan uyarılarını yeniledi. Sağlık yetkilileri, özetle şunları söyledi: “Saat 11.00-17.00 arası kronik rahatsızlıkları bulunan ve 50 yaş üzeri kişiler mümkün olduğunda dışarı çıkmasınlar. Dışarı çıkanlar güneş altında fazla kalmayarak açık renkli giysileri giymeyi tercih etsin. Günde 1 ile 1,5 litre arasında soğuk olmayan su tüketimi yapsınlar”

 

Ali GÜNDOĞAN

 

 

 


Bu haber 668 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ