marmaris yeni sayfa
03-07-2019 10:07 Kategori: GÜNDEM

Sıcak ve nem bunalttı

Sıcak ve nem bunalttı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sıcak hava ile birlikte etkili olan nem bunalttı. Sıcaktan bunalanlar gölgeliklere sığınırken plaj, otel havuz başları ve su parkları doldu. "

Caddelere konumlandırılmış elektronik termometrelerin 43 derece gösterdiği şehir merkezinde yüksek nem de eklenince bunalanlara soluğu plaj, su parkları ve havuz başlarında aldı. Kimi vatandaşlar, Atatürk Caddesi Saman İskelesi’ndeki ağaç gölgelerinde dinlenirken bazıları plajlarda denize girerek serinleme çalıştı. Uzunyalı Mevkii’nde turistler, denize çektikleri şezlonglarında serinlemeye çalışırken bazıları sere serpe uzanarak bronzlaşmaya çalıştı. Heyecan arayanların adresi ise su sporları oldu. Turistler, jet ski, muz ve deniz paraşütü ile heyecanlı anlar yaşadı. Otel havuz başları ve su parkları plajları aratmayan kalabalıklara sahne oldu. Çocuklar gün boyu havuzda eğlenirken ebeveynler uzandıkları şezlonglarında dinlenmeyi tercih etti. Bazı otellerin havuz başlarında animatörler tatilcileri coşturdu. Yaptıkları gösterileri hem eğlendi hem eğlendirdiler. Su parkları ise çocukların en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında geldi. Kaykay, dönme dolap gibi aletlerde gün boyu oyunlar oynadılar.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, “ Hava sıcaklıkları yüksek nem ile birlikte artışa geçecektir. Mevsim normallerinde sıcaklıklar devam etmektedir” dedi. Sağlık Grup Başkanlığı yetkilileri ise, “ Sabah saat:11.30 ile 16.30 arası hasta ve kronik rahatsızlıkları olan kişiler mümkün olduğunda dışarı çıkmamalıdır. Zorunlu dışarı çıkma durumunda sıvı tüketimi artırılmalı ve güneş altında fazla kalınmamalıdır “ dedi.

MUTLUYUZ VE ANI DEĞERLENDİRİYORUZ

Zonguldak’tan ailesiyle tatile gelen Ahmet Çıpıcı, “ Beş günlüğüne ailemle beraber tatile geldim. Geçen sene kampanyalardan yararlanarak tatile gelmiştik. Çok beğendik ve yine bu yıl indirimler ile tatile geldik. Marmaris’in tadını çıkartıyoruz” dedi. Ülkü Genç ise, “ Bartın’da dostlarım burayı çok övdü. Bende merak edip ilk defa tatile geldim. Denizin tadını çıkartıyorum. Marmaris’in güzelliklerini keşfetmek için program yaptım.Her anını değerlendireceğim” şekline konuştu

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 785 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ