marmaris yeni sayfa
17-10-2020 16:53 Kategori: GÜNDEM

Tatil keyfi devam ediyor

Tatil keyfi devam ediyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Marmaris’te, Ekim ortasındaki güneşli havayı fırsat bilen yabancı turistler, vatandaşlar plaj ve otel havuz başarında renkli görüntüler oluşturdu.

 

Türkiye’nin birçok şehrinde sonbahar mevsiminin kötü hava şartları etkili olurken Marmaris ilçe merkezinde Ekim ortasında yazdan kalma günler yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta cumartesi günü ilçedeki hissedilen hava sıcaklığı 34, deniz suyu sıcaklığı ise 19 derece olarak ölçüldü. Hal böyle olunca, güneşli ve güzel havanın tadını çıkarmak isteyen tatilciler, plajlar ile otellerin havuz başlarını doldurdu. Kimileri uzandıkları şezlonglarında güneşlenerek bronzlaşmaya çalışırken bazıları kitap okuyup denizden gelen esintiyle serinlemeye çalıştı. Plajda yürüyenler ve denizde oyunlar oynayıp yüzenler gün boyu güzel havanın tadını çıkardı. Turistler, oteller bölgesi olarak adlandırılan Uzunyalı Mevki sahil yolunda yürüyüş ve bisiklet sporu yaptı. Turistler, jet-ski ve deniz paraşütü aletleriyle heyecanlı anlar yaşadı. Otel havuz başları da plajları aratmayan kalabalıklar görüldü. Çoğunluğu İngiliz turistler otel havuz başlarında çocuklarıyla birlikte güneşli havanın tadını çıkardı.

İki yıl önce emekli olarak İstanbul’dan gelerek Marmaris’e yerleşen Çetin ve Leyla Timur çifti, “ Marmaris’in havası ve denizi çok güzel. Sağlıklı olan kişiler 12 ay boyunca burada deniz keyfi yapabilir. Hemen hemen her gün halk plajına gelerek deniz ve güneşin tadını çıkartıyoruz. Buraya yerleşmemize havası ve denizi neden oldu. Bizlerde bunun keyfini çıkartıyoruz” dedi.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, “ Cumartesi hava sıcaklığı 32-35 derece arasında seyretmektedir. Nem yüzde 56 ve deniz suyu sıcaklığı bölgeye göre 13 ile 17 derece arasındadır. Pazar günü öğle saatlerinden itibaren hafta boyunca sıcaklıklar yerini aralıklı yağmura bırakacaktır” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 523 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ