marmaris yeni sayfa
15-07-2019 09:52 Kategori: GÜNDEM

Valilikten 15 Temmuz açıklaması

  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Muğla Valiliği 15 Temmuz günü ile ilgili yazılı açıklama yayınladı. Hain darbe girişimi hakkında Valilik şu açıklamayı yaptı."

“15 Temmuz 2016’da devletimize ve milletimize karşı Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratılmıştır. Türk Milleti, 15 Temmuz gecesi milli birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine tek yürek olmuş, ülkesinin bekası ve aydınlık yarınları için destansı bir direniş sergilemiştir.15 Temmuz hain darbe girişimi, asla unutulmayacak, unutturulmayacaktır. Ülkemizin geleceğine kasteden hainlere karşı verilen onurlu mücadele aynı kararlılıkla devam edecek ve 15 Temmuz ruhu yaşatılacaktır. Ülkemiz, güçlü Türkiye yolunda hızla ilerlemesini sürdürecektir.15 Temmuz’un yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizle birlikte vatan için, bayrak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, saygıyla, minnetle anıyor, hayattaki gazilerimize şükranlarımı sunuyorum”.dedi.

MARMARİS’TE ANMA PROGRAMI

Marmaris İlçesinde Adliye Kavşağı – Merkez Atatürk Anıtı arasında saat 22:00’da “Milli Birlik Yürüyüşü” yapılacaktır.Atatürk Anıtı’nda saat:22.30’da anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayacak.Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua Edilmesi,Protokol Konuşmaları,Sinevizyon Gösterisi, Günün Anlam ve Önemine İlişkin Şiirlerin Okunması,Mehter Takımı Gösterisi,Su Sporları ve Parasailing Gösterileri,00:13 itibarı ile Sela okunması

 

Valilik Bülten

 


Bu haber 62215 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ