marmaris yeni sayfa
22-02-2021 17:15 Kategori: GÜNDEM

Vatan partililerden “HDP kapatılsın” çağrısı

Vatan partililerden “HDP kapatılsın” çağrısı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Marmaris Vatan partisi üyeleri Gara şehitlerini anarak, HDP kapatılsın çağrısında bulundu. Atatürk Anıtı önünde toplanan partililer “Mecliste PKK’lı istemiyoruz” sloganı attı.

 

Vatan Partisi Marmaris İlçe Teşkilatı üyeleri, saat 12.30’da Kordon Caddesi’nde bulunan Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi. Vatan partili kadınlar ellerinde Türk Bayrağı ile  “ Kahrolsun Amerikan emperyalizmi”, “ Mecliste terörist istemiyoruz”, “ Hepimiz Mehmetçiğiz” pankartı taşıdı. Şehitler adına bir dakika saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu.

Vatan Partisi Marmaris İlçe Başkanı Ziya Ertan Yıldırım, yazılı basın açıklamasını okudu. Gara'da, PKK terör örgütünün alçak saldırısıyla şehit olan 13 vatandaşımızı saygı ve minnetle anıyoruz. Ailesine, sevenlerine, Türk Polis Teşkilatı'na, Türk Ordusu'na ve büyük Türk milletimize baş sağlığı dilekler ile sözlerine başlayan Yıldırım şunları ifade etti. “  PKK terör örgütünü hendeklere gömen Türk ordusu ve polisi, terörü sınır ötesinde de ezerek kökünü kazıyacak aşamaya gelmiştir. Emperyalistler ve onların işbirlikçileri tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de milletin savaşma azmini kırmak amacıyla psikolojik savaş yöntemlerine başvurmaktadırlar. PKK terör örgütünü hendeklere gömen Türk Ordusu ve Türk Polisine karşı, bu PKK/HDP dostları ‘Analar ağlamasın, savaşmayalım, oturup anlaşalım, Suriye’de çamura battık, şehitler veriyoruz’ diyorlardı. Bugün kalkmış, ‘yas tutalım, ulusal yas ilan edelim’ diyorlar. Şehitlerimizin anne ve babaları ise her zaman “ağlamayacağız, düşmanı sevindirmeyeceğiz” diyerek Vatan sağ olsun demişlerdir. Bizler, Çanakkale Savaşında ‘Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün geleneğini sürdüren vatanseverleriz. Bir avuç hain ve işbirlikçi dışında Türk Milleti vatanseverdir.

 HDP'yle iş tutanlar, ittifaklar kuranlar, dolaylı olarak ‘Gara'da TSK öldürdü.’ demeye getirenler, yas tutma çağrısı yapmaktadırlar. Yas tutarak düşman sevindirmeye hiç niyetimiz yoktur. Yası, Türk milleti değil, beli kırılan PKK ve onunla gelecek planı yapan dostları tutsun. ‘Analar ağlamasın.’ diyen bu HDP dostları, Türk milletinin anasını ağlatmak için planlar yapmakta ve sinsice milletin moralini bozmaktadır. Mağlup olanlar yas tutarlar. Türk Milleti Ordusu ve polisiyle Amerikan emperyalizminin kara gücü PKK terör örgütünü bitirme aşamasına gelmiştir. Emperyalizme karşı Vatan Savaşı veriyor ve zafere ilerliyoruz.

 Vatan Partisi Türkiye’nin dört bir yanında alanlara inerek şehitleri anan, PKK’yi lanetleyen tek partidir. Hedefimiz "yas ilan etmek" değil PKK terör örgütünün siyasal uzantısı ‘HDP'yi kapatmak’ olmalıdır. Yas tutma çağrısı yapan muhalefet partileri gelin Mehmetçik arkasında birleşelim. HDP'yi kapatmak için yetkili ve sorumlu mercilere baskı yapalım. Biz yıllardır bunun mücadelesini veriyoruz.” Açıklama sonrası partililer “Mecliste PKK istemiyoruz” sloganı attı. Slogan sonrası sessizce dağıldı.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 513 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ