marmaris yeni sayfa
19-08-2019 11:14 Kategori: GÜNDEM

Zengin Lübnanlılar su sporları ve dalış sporlarına akın etti

Zengin Lübnanlılar su sporları ve dalış sporlarına akın etti
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’ne önceki gün bir hafta tatile gelen yaklaşık 20 bin zengin Lübnanlı su sporları ve dalış sporuna büyük ilgi gösterdi."

 

Marmaris İlçesi’ne önceki gün tatile gelen yaklaşık 20 bin Lübnanlı turist, 3 yıldız ve üzeri nitelikli tabir edilen her şey dâhil sistemi otellere yerleşti. Aralarında doktor, avukat, mühendis, işadamı ve mimarların bulunduğu varlıklı Lübnanlı turistlerin en büyük merakı su sporları ve dalış sporu oldu. Atatürk Caddesi’nden turistik İçmeler Mahallesi’ne kadar uzanan 13 kilometrelik sahilde konumlandırılmış 22 su sporları istasyonları sabahın erken saatlerinde Lübnanlı turistlerle doldu. Çocuklarıyla birlikte su sporları istasyonuna gelen Lübnanlılar, jet ski, banana(muz), parasaling(Deniz Paraşütü), hamburger, sürat motoru gibi spor aletlerinde heyecan yaşamak için saatlerce sıra bekledi. Çocuklarıyla birlikte su sporlarında heyecan yaşayan Lübnanlılar, unutulmaz anlarının video ve fotoğraflarını çektirdi. Su sporlarında heyecan yaşayan Lübnanlılar ardından Kordon Caddesi’ndeki dalış sporları yaptıran özel donanımlı teknelerde aldı. 6 dalış teknesi ilçe körfezindeki koylara gitti. Burada dalış eğitimi alan Lübnanlı kadın, erkek ve 14 yaş üzeri çocuklar, eğitmenler eşliğinde eşsiz maviliklerin derinliklerine daldı. Denizin dibini keşfeden Lübnanlılar, deniz canlılarına yem verdi. Balıkları beslerken fotoğraf ve video çektirerek anı ölümsüzleştirdi. Marmaris Su Sporları Kooperatifi Başkanı Salih Tunç, “ Lübnan ve başkent Beyrut’dan Ortadoğulu turistler geldi. Lübnanlı turistler su sporlarına karşı çok meraklı, onlara hizmet verebilmek için çalışıyoruz” dedi. Lübnanlı tur rehberi Abdül Nasser Damir, “ Türkiye çok güzel, iyi ve rahat. Gezmeyi ve eğlenmeyi çok seviyoruz. Gösterilen misafirperverlikten memnunuz” dedi.

Marmaris’te faaliyet halinde bulunan üç tur şirketinin Dalaman Havalimanı’ndan bir hafta tatil için yaklaşık 20 bin Lübnanlı turisti getirdiği öğrenildi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 777 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM HABERLERİ