marmaris yeni sayfa
09-11-2018 11:47 Kategori: İNSAN

Bu kıyıma kim dur diyecek?

Bu kıyıma kim dur diyecek?
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris Devlet Hastanesi altı ormanlık alana giden yolda bir kişinin baraka yapıp, ağaçları kesmesi çevre sakinleri tarafından tepki ile karşılandı. Şikâyet üzerine Belediye ve milli parklar ekipleri harekete geçti."

Devlet Hastanesi altında, iddialara göre bir aydır ormanlık alana baraka kurup, arı kovanları yerleştiren bir kişi ağaçları keserek alan açmaya başladı. Özellikle akşam saatlerinde kesim yapan kişiyi tespit eden vatandaşlar yetkili makamlara şikâyetlerde bulundu. Şikâyetler üzerine Belediye zabıta ekipleri yerinde fotoğraflayarak tespitte bulundu. Tutulan tutanaklar ardından Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü’ne resmi yazı yazıldı. Milli Parklar Müdürlüğü personeli konu ile ilgili tutanaklarını tutarak gerekli tespitlerini yaptı. Yapılan işlemler ardından barınağın kaldırılmaması çevre sakinlerine sitemlerine neden oldu.

 Çevre sakinleri, “ İmar Barışı güzel bir proje ama çok kişi su istimal etmekte. Bu tür kaçak yapılarla ilgili anında çözüm yapılmıyor. Bir haftadır sorunun çözümü için arayış içindeyiz.Ne yazık ki bu kişi tutulan tutanaklara rağmen kaldığı yerden işlerine devam etmektedir. Marmaris yetkililerin bu ormanlık alanlarda kaçak yapıların önüne geçmelerini, herkesin duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.

 


Bu haber 603 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER İNSAN HABERLERİ