marmaris yeni sayfa
14-05-2019 10:15 Kategori: İNSAN

Kaybolan 100 yaşında kadın bulundu

Kaybolan 100 yaşında kadın bulundu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris kırsalının Çamlı Mahallesi’nde kaybolan 100 yaşındaki Emine Eraslan yedi saat sonra bulundu. Hastanede tedavi altına alınan bir asırlık kadın taburcu edilerek evine götürüldü."

Marmaris’in 22 kilometre kırsalında bulunan Çamlı Mahallesi’nde ki evinden geçtiğimiz hafta sonu çıkarak ormanlık alanda yemeklik ot toplamaya giden 100 yaşındaki Emine Eraslan’dan haber alamayan akrabaları, jandarmayı aradı.

Mahalleye gelen Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı, Afet Acil Arama ve Kurtarma Birliği (AFAD) ve Arama Kurtarma Derneği(AKUT) bölgede arama başlattı. İz takip köpeklerinin de katıldığı arama çalışmalarında Eraslan’ın izine rastlanılmadı. Arama çalışmaları gece boyunca ormanlık alan ve dağ eteklerinde devam etti. Gelen ihbar ile birlikte yedi saat süren çalışma sonucu bir asırlık kadın Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından evinin 14 kilometre uzaklıktaki Kızlan Dağı Mevkii’nde bulundu. Jandarma tarafından kucakta yola kadar taşınarak 112 Acil Servis ekiplerine teslim edilen yaşlı kadın, buradaki ilk müdahalenin ardından Marmaris Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Vücudunun çeşitli yerlerinde yaralanma ve ezilmeler bulunan Eraslan, tedaviye alındı. 1919 doğumlu kadının sağlık durumun iyi olduğu, hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Ali GÜNDOĞAN

 

 


Bu haber 352 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER İNSAN HABERLERİ