marmaris yeni sayfa
04-10-2018 10:03 Kategori: KÜLTÜR SANAT

Rus ev hanımından ilk kişisel sergi

Rus ev hanımından ilk kişisel sergi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris’te Türk ile evli yerleşik yaşayan ev hanımı Rus Viktoria Tekelioğlu, 42 yağlı ve pastel boyadan oluşan ilk kişisel resim sergisini açtı."

Marmaris’te Türk ile evli 44 yaşındaki Rus Viktoria Tekelioğlu, altı yıl süren resim kursu sonrası yaptığı 30 tane yağlı ve 12 tane pastel olmak üzere toplam 42 eserinin sergisini açtı. Marmaris Belediyesi Kültür Merkezi Uğur Mumcu Salonu’nda açılan sergiye Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Kirt ve İsmet Kamil Öner, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yerleşik yaşayan yabancılar ile akrabaları katıldı. Doğa, hayvanlar, tarihi evler yanı sıra Marmaris manzarasının tabloya aktarıldığı sergide Viktoria Tekelioğlu davetlilere eserleri hakkında bilgi verdi. Sergi boyunca keman eşliğinde mini klasik müzik konseri verildi.

Çocukluktan bu yana resim yapmayı çok sevdiğini söyleyen Viktoria Tekelioğlu, “ Resim yeteneğimi geliştirmek için Günseli Top Sanat Galerisi’nde altı yıl boyunca kurs aldım. İki çocuğum olunca resim sevgimi iki yıl ara vermek zorunda kaldım. Yetenek geliştirme kurslarında pastel ve yağlı boya eserlerimi ortaya çıkardım. Marmaris doğasını çok seviyorum. Resim temalarımda Marmaris’in doğası, hayvanlar ve tarihi evler büyük yer tutuyor. Mutluluk veren tablolar yapmayı seviyorum. Herkesi resim yapmayı davet ediyorum. Resim yapmak insanı rahatlatıyor” dedi. Sergi, 6 Ekim tarihine kadar sanatseverlere açık olacak.

 


Kaynak: Ali GÜNDOĞAN
Bu haber 2826 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ