marmaris yeni sayfa
06-12-2018 11:40 Kategori: KÜLTÜR SANAT

Sanatçı oyun sonrası su yerine antifrizi içerek zehirlendi

Sanatçı oyun sonrası su yerine antifrizi içerek zehirlendi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’nde “Leenane Güzellik Kraliçesi” adlı oynadığı tiyatro oyunu sonrası 57 yaşındaki Sumru Yavrucuk yanlışlıkla içtiği antifrizden zehirlenerek kaldırıldığı özel hastanede tedavi ardından taburcu edildi. Dün, sabah saatlerinde taburcu edilen oyuncu Bodrum’daki bir gösterisine gitmek üzere ilçeden ayrıldı."

Sinema ve tiyatronun usta oyuncularından 57 yaşındaki Sumru Yavrucuk, Marmaris İlçesi’nin Armutalan Kültür Merkezi’nde “Leenane Güzellik Kraliçesi” adlı ücretli tiyatro oyun sonrası kuliste dekorcuların yanlışlıkla koyduğu antifrizi su diye içti. Su olmadığını anlayan oyuncu dekorculardan antifiriz olduğunu öğrendikten sonra kendi imkânlarıyla Özel Ahu Hastanesi’ne gitti. Hastanenin acil servisinde dâhili uzmanlarınca yapılan tetiklerde antifriz içtiği tespit edildi. Tedavisi ardından bir saat kontrol altında tutulan oyuncu taburcu oldu. Yavrucuk, kaldığı otelden ekibiyle birlikte ayrılarak Bodrum’a hareket etti.                                                

Marmaris Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Belma Karabenli Uğur, “ Armutalan Kültür Merkezi olarak kulis hizmeti vermiyoruz. Kulis ve dekor işleri tamamen kendi ekipleri tarafından yapılmaktadır. Bizler sadece bir şey istediklerinde yardımcı oluyoruz. Bu yaşanan üzücü olay kendi dekorcuların hatası. Oyun mutfakta geçtiği için dekorunda çok sayıda yiyecek ve içecek vardı. Sahneyi hazırlayanların yanlışlığı ile olmuş bir durum. Oyuncu ile yapmış olduğumuz görüşmede de kendisi dile getirdi. Yaşanan bu hatadan dolayı çok üzüldük. Sanatçımıza acil şifalar ve büyük geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 


Bu haber 2130 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER KÜLTÜR SANAT HABERLERİ