marmaris yeni sayfa
14-09-2018 10:13 Kategori: MAGAZİN

Yaz günleri devam ediyor

Yaz günleri devam ediyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Yurdun birçok bölgesi sonbaharın etkisi altına girerken Marmaris’te yaz günleri devam ediyor. Yükselen nem ile birlikte artan sıcaklardan bunalanlar plaj, otel havuz başı ve su parklarına akın etti."

Ülkemizin birçok şehri sonbahar mevsiminin yağmurlu havası etkisine girerken Marmaris’te yaz havası devam ediyor. Caddelere konumlandırılmış elektronik termometrelerin 35 derece gösterdiği şehir merkezinde, sıcaktan bunalanlar plaj, otel havuz başları ve su parklarına akın etti. Mavi bayraklı halk ve özel plajları dolduranlar renkli görüntüler sergiledi. İngiliz ve Rus kadınlar şezlonglarda uzanarak Eylül güneşi altında bronzlaşmaya çalıştı. Bazıları, şemsiye altında kitap okudu kimileri ise şezlonglarına uzanarak denizden gelen esintiyle serinlemeye çalıştı. Vatandaşlar, gün boyu çocuklarıyla denizde yüzdü ve oyunlar oynadı.

 

Turistler, jet ski, banana ve paraşüt su sporları ile heyecanlı anlar yaşadı. Otel havuz başları ve su parkları sahilleri aratmayan kalabalıklara sahne oldu. Turistler ve tatilciler, şezlonglarda dinlenirken çocuklar havuzda oyunlar oynadı. Su parklarında yılan, döner ve su kaydırağı gibi parkurlarda heyecan yaşadılar. Sağlık hizmetlerinde çalışan 23 yaşındaki Rus Elena Grokovina Esler, “ Marmaris, denizi ve insanları ile çok güzel. İlk defa tatile geldim çok mutluyum” dedi. Üniversite öğrencisi 19 yaşındaki İngiliz Elizabeth Glorian Estefan, “ Ailemle birlikte ilk defa Marmaris’e tatile geldim. İnsanları çok cana yakın, deniz, kum ve güneş mükemmel. Her gün kültürel gezilere katılıyoruz, harika koyları var” dedi. Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, “ Yüksek nem ve sıcaklar hafta sonuna kadar devam edecek. Deniz suyu sıcaklığı 19 derece. Hafta sonuna kadar gündüz 35-38 ve akşam 29-32 arasında seyredecek” dedi.


Kaynak: Ali GÜNDOĞAN
Bu haber 3935 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER MAGAZİN HABERLERİ