marmaris yeni sayfa
08-06-2019 15:02 Kategori: MARMARİS

Marmaris plajları tatilcilerle cıvıl cıvıl

Marmaris plajları tatilcilerle cıvıl cıvıl
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris İlçesi’nde bayram tatilini geçirenler sahil yollarında ve plajlarda “İğne atsan yere düşmez” dedirten yoğunluk sergiledi. İlçe merkezindeki 11 kilometrelik mavi bayraklı plajlar tatilci ve yazlıkçılar ile cıvıl cıvıl oldu."

Ramazan Bayramı tatilini Marmaris İlçesi’nde geçiren gurbetçi, vatandaş ve yazlıkçılar, bunaltıcı sıcaklardan kurtulmak için sabah saatlerinden itibaren plajlar akın etti. İlçe merkezinde yüksek nem ile birlikte hava sıcaklığının 40 derece ve deniz suyunun 18 ölçüldü. Atatürk Caddesi’nden Turban Mevkii’ne kadar uzanan mavi bayraklı plajları dolduran vatandaşlar, “yere iğne atsan düşmez” dedirten kalabalığa sahne oldu. Tatilcilerin bazıları şezlonglarında uzanarak dinlemeyi tercih ederken kimileri kitap ve gazete okudu. Ebeveynler şemsiye altında denizden gelen esintiyle serinlemeye çalışırken çocuklar oyunlar oynadı. Kimileri çocuklarıyla gün boyu denizde oyunlar oynadı, anın keyfini çıkardı. Plajda öz çekim yapanlar, güneş altında sere serpe uzanıp bronzlaşmaya çalışanlar, denizde yakar top ve oyunlar oynayanlar renkli görüntüler sergiledi. Kordon Caddesi’nden oteller bölgesi olarak adlandırılan Uzunyalı Mevkii sahil yolu yürüyüş, bisiklet ve kaykay sporu yapanlar ile doldu. Su parkları plajları aratmayan kalabalıklar görüldü. Çocuklarıyla birlikte su kaydırağı, dönme dolapta eğlenen vatandaşlar, havuzlarda yüzerek tatilin keyfini çıkardı.

Manisa’dan ailesiyle tatile gelen Batuhan Özberk, “ Halk plajı beklentimizden çok daha temiz ve güzel. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkartıyoruz” dedi. Melda Çiçek, “ Tüm aile bayram tatili için yazlığımıza geldik. Üç ay boyunca Marmaris’in deniz, kum ve güneşinin tadını doyasıya çıkartacağız” dedi. İzmir’in Bornova İlçesi’nden 2 çocuğu ve eşi ile bayram tatiline gelen Oğuz Fırat Acar, “ Yılda bir defa ailemle bayram tatili yapıyoruz. Büyüklerimizle bayramlaşma ve ziyaretler ardından dört günlüğüne tatile geldik. Denizin ve güzel ortamın tadını çıkartıyoruz” dedi.

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, “ Hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyretmekte. Gündüz 40 dereceye ulaşan sıcaklar mevcut. Bugünden itibaren yüksek nem ile birlikte sıcaklıklar aratacak” dedi.

Devlet ile özel hastanelere ve polikliniklere güneş altında kaldığı için etkilenen dört tatilcinin yapılan tedavisi ardından taburcu edildiği öğrenildi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 14277 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER MARMARİS HABERLERİ