marmaris yeni sayfa
30-03-2019 11:47 Kategori: MARMARİS

Tekne turları zengin Ortadoğulu turistlerle başladı

Tekne turları zengin Ortadoğulu turistlerle başladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris’i tercih eden vatandaş ve turistlerin vazgeçilmesi günübirlik tekne turları, bu yıl zengin orta doğulu turistlerle başladı. Çocuklarıyla birlikte yeşil ve mavinin her tonunun görülebildiği şehrin cennet koylarını gezen orta doğulu turistler, mutlu anlarını cep telefonları ve kameralarıyla kaydederek ölümsüzleştirdi."

Yat Limanı ve Türkmenistan Parkı İskelesi’nde sıralanan, boyları 11-35 metre arasında değişen günübirlik tur tekneleri, havaların ısınmasıyla turlarına başlarken; yılın ilk konukları Filistin, İran, Lübnan, Ürdün ve Irak’tan oluşan orta doğulu zengin turistler oldu.

Sabah saatlerinde otellerinden alınarak otobüslerle Yat Limanı’na getirilen Ortadoğulu turistler, anlaşmalı oldukları günü birlik gezi teknelerine alındı. Sabah saat:10.45’de hareket eden turistler, öğle yemeği dâhil kişi başı 65 liraya Bedir, Cennet ve Kumlubük adalarını gezdi. El değmemiş cennet koylarda ki Fosforlu Mağara ve tarihi yerleri 6 saat dolaşan turistler, müzik eşliğinde dans ederek eğlendi. Önceden planlanan restoran ile kafeteryalara balıkçı tekneleriyle alınarak götürülen turistler yemeklerini yedi. Kıyıya yakın seyreden günü birlik gezi teknesinden eşsiz manzaraların tadını çıkartarak öz çekim yapan turistler, hareketli Arapça müzikler eşliğinde Marmaris’e döndü.

TÜRKİYE VE MARMARİS GÜZEL

Beklediklerinden daha güzel bir şehir olduğunu dile getiren 32 yaşındaki Filistinli mimar Habibullah Riyad Kaveree, “ Türkiye ve Marmaris çok güzel. Marmaris halkına yakınlıklarından dolayı şükranlarımı sunarım. Eşsiz güzellikleri var, doyasıya tadını çıkartıyoruz” dedi.  28 yaşındaki arkeolog İranlı Meleke Sahar Hamans, “ Burada tatil yapan komşularımız çok bahsetmişlerdi. Böyle güzel mavi ve yeşili bir arada görmemiştim. Ayrıca tarihi yerlerde bolca fotoğraf çektirdim” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A BÜYÜK SAYGI DUYUYORLAR

Berk Turizm Şirketi’ne ait 600 kişilik günü birlik gezi teknesinin kaptanı Atilla Barbaros Teoman, “Son üç yıldır zengin Ortadoğulu turistlerle sezonu açıyoruz. Aralarında doktor, mimar, arkeolog, avukat ve acente sahibi turistler vardı. İranlı, Filistinli, Iraklı, Lübnanlı ve Ürdünlü gruplardan oluşan orta doğulu turistler, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyor ve çok büyük saygı duyuyorlar. Bizlere sürekli Cumhurbaşkanı Erdoğan sevgilerinden bahsettiler. Marmaris’ten aldığımız turistleri körfezdeki kaleden başlayarak el değmemiş koy ile adalara götürüyoruz. Çeşitli mağara ziyaretleri ardından öğle yemeği ikramlarımız oluyor. Turizm elçileri olarak kendilerine Türk’ün misafirperverliğini gösteriyoruz. 6 ile 8 saat süren turlarımızda hareketli Türk ve Arapça müziklerle eğlendiriyoruz. Ayrıca Marmaris’imizi tanıtan kitapçıklar dağıtıyoruz” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 

 


Bu haber 999 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER MARMARİS HABERLERİ