marmaris yeni sayfa
05-11-2018 12:51 Kategori: YAŞAM

Marmaris turizmcileri sezonu mutlu kapatıyor

Marmaris turizmcileri sezonu mutlu kapatıyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Marmaris’te turizm sezonunun bitmesiyle otel ve çeşitli işletmelerin çoğunluğu kapanış için hazırlıklara başladı. "

 

Marmaris’te turizm sezonunun bitmesiyle otel ve çeşitli işletmelerin çoğunluğu kapanış için hazırlıklara başladı. Güney Ege Turistik Otelciler Birliği(GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, “Türkiye’nin parlayan yıldızı turizm oldu. Döviz kazandıran birçok sektörün önüne geçtik” dedi.

Marmaris’te, Kasım ayı başından itibaren çoğunluğu yabancı turistlere yönelik hizmet veren 3 yıldız ve üzeri birçok otel ile restoran, kafeterya ve eğlence merkezleri kapatma hazırlıklarına başladı. İlçe merkezinde, otel ve çeşitli işletmelerin personelleri para kazanmanın verdiği mutlulukla sahillerde şezlongları, sandalye ve masalarını toplayarak mekânlarını kapattı.

 

DÖVİZ KAZANDIRAN BİRÇOK ÜLKENİN ÖNÜNE GEÇTİK

Bu yaz sezonunda Türkiye’de olduğu gibi Marmaris’te kazançlı bir turizm sezonu geçirdiklerini söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu ( TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu,

“Allah bereket versin Marmaris ve Güney Ege Bölgesi’nde herkes para kazandı, karlılık ve doluluk çok iyi idi. Turizm, Türkiye ekonomisi için ciddi bir sektör oldu. Bacasız sanayi dediğimiz turizm, döviz kazandıran birçok sektörün önüne geçti. Dünya’nın en ekonomik ve satın alma gücü olan ülke haline geldik. Bu yıl, Türkiye’nin parlayan yıldızı turizm olmuştur. Bugün, İngiltere’nin başkenti Londra’da davet üzerine prestijli tur operatörleri temsilcileri ile bir araya geleceğiz. Güney Ege Bölgesi olarak İngiliz tur operatörlerinden ciddi bir talep aldık. Dünyaca ünlü İngiliz tur operatörleri ülkemizde kapasite artırımına gitmeyi planlıyor. İki yıldır kaybettiğimiz İskandinav pazarını tekrar geri almak adımlarını atıyoruz. Bu yıl kar ettik. 2019 ve 2020 yılında turizm sektöründe karlılıklarımız çok iyi olacaktır. Talep görülen turizm şehirlerinde fiyatlar istediğimiz oranlarda olmada yükselecektir. Hükümet ve turizm otoriterleri koordineli şekilde hareket ederek turizm sektöründe ciddi kazançlar elde edeceğimize inanıyorum” dedi.

 

CEBİMİZDE PARA İLE EVİMİZE MUTLU DÖNÜYORUZ

Su sporları istasyonları, disko ve çeşitli işletmeleri bulunan işadamı Adnan Altın, “ 2016 hain darbe sonrası turizm sektöründe ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadık. Bu sıkıntılar 2017 yılında da devam etti. 2018, bizim için toparlanma yılı oldu. 2018 turizm sezonunda doluluk ve karlılık iyi idi. Yerel yönetimlerin destekleri ve hükümetin dış politikaları turizm sektöründe ivmeyi yükseltti. Yerel yönetim ve hükümetin yurt dışında tanıtım atağı bacasız sanayimizi düzeltti. Bizler, kuru kalabalık turist değil daha kaliteli para harcayacakları istiyoruz. Önümüzde ki yıllarda sektörümüzün kazanç meyvelerini yemeye başlayacağız. Para kazanmanın verdiği mutlulukla işletmelerimizi kapatarak evimize döneceğiz” dedi. İşletmelerinin kapanış hazırlıklarını yapan çalışanlar ise, “ Bu sene cebimiz para gördü ve evimize dönerken mutluyuz. Önümüzdeki yıl daha iyi olacağına inanıyoruz” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 958 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER YAŞAM HABERLERİ