marmaris yeni sayfa
25-12-2018
Ali GÜNDOĞAN

Ali GÜNDOĞAN

Bu soruya cevap verin

CHP'nin yaklaşık 2 yıldır süren bir "Belediyeleri Değerlendirme Çalışması" var. Çalışmayı "Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yürütüyor. Bu çalışma süresince CHP'li tüm belediyelerin son 5 yıldaki faaliyet raporları inceleniyor. 2014 seçimlerinde verdikleri vaadlere ve gerçekleşme oranlarına bakılıyor. Vatandaştan belediyelerle ilgili şikâyetler kayıt atına alınıyor, anket sonuçları inceleniyor ve daha birçok konu dosyalarda tutuluyor. Adeta bir "karne" hazırlanıyor.

Bu karnelere göre de belediye başkanlarının geleceği ile ilgili karar verilmesi planlanıyor. Tüm bu işlemlerin sonucunda Büyükşehir Belediyeleri de dâhil olmak üzere en başarılı 5 belediye arasında Marmaris Belediyesi de yer alıyor. Ama işte bu sonuca rağmen, hala açıklanmayan yüzlerce belediyeden birisi de Marmaris Belediyesi. "Neden" sorusuna ne Marmaris Belediye Başkanı, ne Belediye meclis üyeleri, ne de Marmaris halkı cevap veremiyor. İşin ilginci parti yöneticilerinden de "Neden açıklanmıyor" sorusuna cevap veren yok. Eğer, Marmaris'in komşu ilçeleri Ula, Menteşe, Dalaman, Datça, Milas da açıklanmamış olsa belki biraz daha normal karşılanabilir bu durum.

Ama başarılarıyla Türkiye'nin ilk 5'ine girmiş ve hatta 54 yıl sonra CHP'ye Marmaris'i kazandırmış bir belediye başkanı açıklanmıyorsa, stres diz boyunu değil adam boyunu aşıyorsa, "parti neye göre karar veriyor" sorusu da çok konuşulur, çok tartışılır. Bu soruya cevap verebilecek varsa, buyursunlar efendim...

Bu makale 1399 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI