marmaris yeni sayfa
25-12-2019
Funda ALTUNTAŞ

Funda ALTUNTAŞ

Küçük Dünyamızın Büyük Problemi: Memnuniyetsizlik

Çoğu zaman kendimizi içerisinde bulunduğumuz durumlardan memnun olmayıp, şikâyet ederken buluruz. Peki bu memnun olmama durumunun sebebi gerçekten koşullar mı yoksa biz miyiz? Her şey yolunda olsaydı dahi devamlı yüksek bir memnuniyet düzeyi içinde mi olurduk? İşte farkına varmamız gereken ayrıntılar tam da burada gizli.

Hayat eksi ve artı yönleriyle bir bütündür. . Mutluluğun formülü, hayatı her haliyle kabul ederek sevebilmekte gizlidir aslında. Sadece artılarla dolu kusursuz bir hayatın olacağına inanmak gerçek dışıdır. Olumlu ve olumsuz her tecrübe sizi siz yapar dolayısıyla ikisi de çok kıymetlidir. Asıl olanın maddeden çok maneviyat olduğunu fark ettiğiniz anda hayatınızda bir şeylerin pozitif manada dönüştüğünü hissetmeye başlıyorsunuz.

İnsan, hayatı olumlu bir bakış açısıyla seyrederse kötü olarak nitelendirdiği her durumun içinde iyinin onu selamladığını görür. Aksi halde kusurlu bir gözle bakmayı tercih ederse olumsuzlukları görmesi ne yazık ki kaçınılmazdır. George Sand’ın dediği gibi “Mutluluk daima yakınımızdadır. Yakalamak için çoğu zaman elimizi uzatmak yeter.”

Sevgiyle kalın…

 

Bu makale 607 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI