marmaris yeni sayfa
YENİSAYFA TV
11-07-2019
Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

FATİH BAŞKAN VE OSMAN BAŞKAN

Sevgili okurlarım Sendika başkanlığının bu kadar zor ve yorucu bir iş olduğunu bilmiyordum. Yatağan’da iki sendika var, biri Tes İş Sendikası diğeri de Maden İş Sendikası. Her iki Sendika’nın yüzlerce işçi potansiyeli var. Maden İş Sendikası Şube Başkanı Osman İlhan ve Tes İş Sendikası Fatih Erçelik evet bu iki değerli başkanın işinin bu kadar zor olduğunu bilmiyordum. Başkanlar yönetim kurulu üyeleri ile birlikte üyeleri olduğu işçilerin gece gündüz hizmetindeler. Zaman geliyor evlerine gecenin geç saatlerinde gittikleri de söyleniyor. Ne yapıyor bu iki başkan Osman Başkan’la Fatih başkan işçilerin hastası olur, düğün töreni olur aklınıza ne gelirse gelsin mutlaka bu ikiliyi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte onların iyi gününde kötü gününde yanlarında bulunurlar.

 

Sevgili okurlarım Maden İş Sendikası’nın Şube Başkanı Osman İlhan ile Tes İş Sendikası’nın Şube Başkanı Fatih Erçelik işte böylesine işçisini düşünen Sendika Başkanları olarak bilinirler. Her iki Sendika’nın işçileri de  Başkanlarına çok değer verip hal ve hatır sorarlar. Osman Başkan ve Fatih Başkan’ın sosyal etkinlikleri de çoktur. İşçi arkadaşları ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşarlar. Hele hele her iki başkan Muğla’nın çoğu yerinde adını güzelliklerle andırırlar. Çünkü iş bitirici başkanlardır. Hele hele Yatağan Milas işçilerinin çoğunluğu olduğu için buralarda da ayrı bir ilgi görürler. Her iki ilçenin her iki başkana önem verirler çünkü Osman Başkan ve Fatih Başkan esnaflarla da diyalog içinde bulunurlar.

 

Sevgili okurlarım lafın kısacası Fatih Bey ve Osman Bey vatandaşlara karşı saygınlığın ve sevecenliğini hiçbir zaman ayrım yapmazlar. Yani anlayacağınız her iki Sendika Başkanı adam gibi adamdır. Fatih Başkan’la ilgili çok önem taşıyan bir konu var. Onu da gelecek yazılarımda yazacağım sevgili okurlarım.

Bu makale 1929 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI