marmaris yeni sayfa
14-01-2020
Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

MUĞLA’DA YAYLA RESTAURANT AYRICALIĞI

Sevgili okurlarım geçtiğimiz günler içinde Muğla Yaylası’nda bulunan Yayla Restaurant için cız köşemde bir yazım olmuştu. İl genelinde çok sayıda vatandaşların gitmiş olduğu Yayla Restaurant’ın sahibi Ali Metin restaurant için birçok değişiklikler olmuş ve Muğlalı hemşerilerinin uğrak yeri haline getirmiş. Sevgili okurlarım restaurantta bu kadar rağbet olmasının altında restaurantın sahibi Ali Metin uzun yıllar bu mesleğin içinde bulunmuş, neyin ne olacağını bilip bir restaurant sahibi. Yine ayrıca aşçılık konusunda örnek bir isim olarak adı il genelinde güzelliklerle anılabiliyor. Örnek vermek gerekirse temiz servis leziz ızgara çeşitleri ve birbirinden güzel soğuk mezeleri ile Yayla Restaurant’ın adını anmamak mümkün mü?

 

Sevgili okurlarım deneyimli saygın bir isim olan Restaurant’ın patronu Ali Metin: İşyerimde çalışan personelime vermiş olduğum talimatla müşteriye ilginin en büyüğünü gösterdiğimiz gibi sevgi ve saygıyı da elden bırakmıyorlar. Her şeyden önce restaurantımıza gelen müşteriler memnuniyetini belirtecek ki biz de adımızı güzelliklerle anılmasından memnun olacağız dedi.

 

 

Sevgili okurlarım Muğla halkı zevkine düşkünlüğü ile bilinir. Öyle de olduğu için kış ayı Yayla Restaurant’ta rezerve ayırtırlar. Baş aşçı ve garsonlar ise müşterilerinin beğenisini kazanmak ellerinden gelen tüm imkânları kullanırlar. Hele hele temiz servis leziz olmak üzere değişik türde ızgara ve soğuk mezelere müşterilerine sunmaktan mutlu oluyoruz. Tabi bu güzellikte uzun yıllar Restaurant işletmeciliği yapan Yayla Restaurant’ın sahibi Ali Metin’den kaynaklandığını da söyleyebilirim sevgili okurlarım.

 

Bu makale 1442 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI