marmaris yeni sayfa
23-01-2020
Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

VETERİNER HEKİMLER KAMİL GENEK VE EYÜP KATIRCI

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım bugünkü köşe yazımda Yatağan’da Veteriner Hekimlik yapan saygın iki isimden bahsedeceğim. Veteriner Hekim Eyüp katırcı ve Kamil Genek ilçe insanının sevgi ve saygı duyduğu isimlerdir. Eyüp Katırcı Bey uzun yıllar veteriner hekimliğin yanı sıra CHP saflarından yöneticilik yapmış son olarak da Yatağan CHP Belediye meclis üyeliğinde bulunmuş bugünde yine hekimlik haricinde CHP’nin kurmayları arasında yer alıp fikir babası olmaya başlamıştır.

 

Sevgili okurlarım Veteriner Hekim Eyüp Katırcı toplulukta az ve öz konuşan değerli bir şahsiyettir. Köylüler tarafından da hekimliği tartışılmadığı dile getiriliyor. İşte öylesine saygın bir isim olan Eyüp Katırcı ilçe genelinde örnek bir kişiliği olduğu da dilem getirilmekte. İşte öyle bir isimdir sevgili Eyüp Katırcı Bey. Yatağan’da ve mahallelerinde aynı mesleği sürdüren Veteriner Hekim Kamil Genek’te ilçe ve köylerde adı devamlı güzelliklerle anılan bir

İsim olduğunu vurgulamak istiyorum. Veteriner Hekim Kamil Genek 4. dönem CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. Böylelikle adı köylerde oldun Yatağan’da olsun iş bitirici bir isim olarak anılıyor.

 

Sevgili okurlarım Kamil Genek uzun yıllar CHP İlçe Başkanı görevinde bulunduğu sırada vatandaşlara yardımcı olmaya çalışı ve karşılığını da vatandaşlar tarafından iş bitirici bir başkan olarak kaldı. Sevgili okurlarım Veteriner Hekim Kamil Genek ilçe genelinde bilhassa köylerde yine hekimlik yaptığı günlerde yapmış olduğu olumlu teşhisleri ile adı devamlı güzelliklerle anıldı. Son söz olarak Kamil Genek Bey ve Eyüp Katırcı Bey ilçemizin medeni iftarı olan isimler arasında en önde çıkan isimlerdir sevgili okurlarım.

Bu makale 683 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI