marmaris yeni sayfa
15-02-2021
Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

Yatağan tarihi bir gün yaşadı

Yatağan’ın CHP’li eski Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, ilçede 20 yıl belediye başkanlığı görevinde bulundu. Bu görevinden öncede 25 yıl belediyenin değişik birimlerinde çalıştı. Sayın Işık’ın geçtiğimiz günler içinde çoklu organ yetmezliğinden tedavi gördüğü Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmesi Muğla il genelinde büyük bir üzüntü yarattı. Bilhassa doğup büyüdüğü, görev yağmış olduğu Yatağan’da sayın Işık’ın vefat haberi büyük bir üzüntü ile karşılandı. Yaklaşık 45 yıl görev yaptığı Yatağan Belediye Başkanlığı binası önünde gerçekleşen cenaze töreninde Yatağan halkı Covid 19’a rağmen kucak kucağa Hasan Haşmet Işık için bir araya geldiler. Sayın Işık’ın insanlar üzerinde böyle bir sevgisi vardı.
Sevgili okurlarım, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, belediye başkanlığı yapmış olduğu dönemlerde çok sayıda ihtiyaç sahibinin daima yanında yer aldı. Bazı dar gelirli vatandaşlara ev yapılması için hem belediye olanaklarından hem de kendi imkanları ile yardımcı olmaya çalıştı.

Sevgili okurlarım, mevcut Ak Partili Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, tören sırasında olsun, mezarlıktaki törende olsun belediye personeli ile birlikte, yakinen rahmetli eski Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’a ilgi göstermesi dikkati çeken hususlardan birisiydi. Hele belediye personelinin çoğunluğunun ve Yatağanlı vatandaşların ağlamaları da dikkati çeken hususlardı. İlçemizde şimdiye kadar böylesine bir cenaze töreni görülmedi.

Sevgili okurlarım rahmetli Işık, Yatağan’da 20 yıl belediye başkanlığı yapmış olduğu dönemde kendisinin CHP’li olmasına rağmen hiçbir zaman particilik yapmadı her kesime el uzattı. Tabi bu arada da güler yüzlülüğünü elden bırakamadı. Bunun yanında Yatağanspor sevgisi ve verdiği destekler her kesim tarafından bilinirdi de. Geçtiğimiz günler içinde Yatağan Mezarlığına defnedilen Hasan Haşmet Işık’ın cenaze töreni hakikaten görülmeye değerdi. İnsan selinin bulunduğu cenaze töreninde çok sayıda CHP’li, AKP’li, MHP’linin yanı sıra il genelinde bulunan partilerin milletvekilleri de hazır bulundu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’de rahmetli sayın Işık’ın yapmış olduğu hizmetler hiçbir zaman unutulmayacaktır dedi.

Sevgili okurlarım Yatağanlıların çok sevip saydığı, değer verdiği eski belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, arkasında güzel anılar bırakarak ebediyete intikal etti. Kederli ailesine başsağlığı dilerken kendisini rahmetle anıyorum… 

 

Bu makale 1333 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI