marmaris yeni sayfa
11-04-2018
Mehmet Korkmaz

Mehmet Korkmaz

ASIL MESELE -4 İKİ DERİN DEVLET: İSRAİL VE ABD

Amerika kurulurken; kuruluşunda en büyük payı olan topluluklardan biri Yahudilerdir. Yahudiler bulundukları her devlette nasıl ki tüm stratejik kurum ve şirketleri ele geçirdilerse Amerika kurulurken de aynısını yaptılar. Hitler’in çılgınca soykırım yapmasının en büyük nedenlerinden biri; Yahudilerin başka milletleri kıskandıracak kadar iyi örgütlenmeleri ve Hitler Almanya’sındaki tüm stratejik noktaları ele geçirmeleridir.

İsrail oğullarının “kutsal topraklar” olarak adlandırdıkları Filistin topraklarında devlet kurmaları bir hayal bir ütopyaydı. Ama bıkmadan usanmadan çalışarak; aşama aşama bin dokuz yüz kırk sekiz yılında İsrail devletini kurarak bunu başardılar. Atmış iki yıldan beri de tüm Ortadoğu coğrafyasına kan kusturarak büyüyüp gelişiyorlar.  Filistin topraklarında devlet kurma Yahudilerin birinci hedefleriydi. Bunu başardılar.

İkinci hedefleriyse Büyük İsrail devleti projesidir. Büyük İsrail’in sınırları Türkiye’nin doğu ve güneydoğusunu içine alan tüm Ortadoğu’dur. Atmış iki yıldan beri de Amerika Birleşik devletlerini de yanlarına alarak bıkmadan usanmadan Büyük İsrail devletini hayata geçirmenin peşindeler. Bazılarımıza bu yazdıklarım ve Yahudi ülküsü çok saçma ve ütopik gelebilir. Doğrusuda budur; Yahudilerin büyük İsrail devleti projesi saçma ve ütopiktir. Ama; “tarih boyunca İsrail oğullarının Filistin topraklarında devlet kurma ülküsü” de yüz yıl önce bu dünyada  yaşayan herkese saçma ve ütopik gelmişti. Fakat Yahudi zekası, azmi ve kararlılığı ve de yer yüzüne dağılmış değişik devletlerde yaşayan Yahudilerin sahip oldukları maddi ve manevi güç; tüm dünya için ütopya olarak görülen kutsal topraklarda İsrail devleti kurma hayalini hayal olmaktan çıkarıp; bin yıl sonra gerçeğe dönüştürdü. Yahudiler sabırlı insanlar gerekirse bir bin yıl daha bekleyip; bize şu anda saçma ve ütopik gelen büyük İsrail devleti hayalini gerçekleştirmek için bıkmadan usanmadan çalışmaya devam edeceklerdir.

“ Dünyanın en önemli iki istihbarat örgütü hangisidir” diye bir soru sorulsa; herhalde koro halinde verilecek cevap CIA ve Mossat olur. CIA, ABD’nin Mossat’da İsrail’in istihbarat örgütleridir. Bildiğiniz gibi bizim istihbarat örgütümüz de Milli İstihbarat Teşkilatı’dır. CIA ve Mossat çok zaman ortak çalışan tek örgüt gibidir. Aralarından su sızmaz. Başka ülkelere ve başka ülkelerin istihbarat örgütlerine yasak olan pek çok şey bu ülkelerin istihbarat örgütleri için geçerli değildir.  Her türlü terör örgütüyle doğrudan yada dolaylı ilişkileri vardır. İki bin iki yılında tamamen biten PKK terör eylemlerinin; Irak işgali konusunda “hayır” diyen TBMM’nin bu kararından sonra birden bire artmasında, günümüzde de azmış olmasında bu istihbarat örgütlerinin doğrudan ya da dolaylı olarak mutlaka katkısı vardır. Hele hele bizim kahraman başbakanımızın son zamanlardaki anormal çıkışlarından sonra terörün daha da azmasında bu istihbarat örgütlerinin payının olduğu su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yıllarca bizim başbakanımıza “Büyük Ortadoğu Projesi” adı altında bir safsatanın sözcülüğünü yaptırdılar. Başbakanımız hararetli hararetli Büyük Ortadoğu projesi sayesinde demokrasiyle idare edilmeyen ülke kalmayacağını anlattı meydan meydan. Ama bütün bunların bir yutturmaca olduğunu Amerika’yla komşu olduktan ve Amerika’nın gerçek yüzünü gördükten sonra anlayabildi. Bir buçuk milyon Irak’lı öldürüldü, bir buçuk milyon Iraklıda ülkesinden ve topraklarından göç etmek zorunda kaldılar. Benim anlamadığım bütün bunlar olurken ağzından tek kelime çıkmayan başbakanımız; Gazze’de olanlara dayanamadı ve güya Amerika’yla ve İsrail’le tüm köprüleri attı.

Büyük Ortadoğu projesi; Ortadoğu’da yalnız kalan İsrail’in Amerika’nın Irak’ı işgaliyle Amerika- İsrail komşuluk projesi haline gelmiştir. Amerika ile İsrail komşu olunca; İsrail’in küstahlığı, kural tanımazlığı ve insanlık dışı uygulamaları kat be kat artmıştır. Büyük ihtimalle de gelecekte daha da artacaktır.

Kuzey Irak yönetimi Irak’tan çok İsrail ve Amerikan etkisindedir.

Hamile Yahudi kadınlar Urfa ve Mardin’de doğum yapmayı tercih ediyorlar.

Güneydoğu’da Yahudiler tarafından satın alınan toprak ve gayrimenkuller her sene biraz daha fazlalaşıyor. Yahudiler bu bölgeye müthiş ilgi duyuyorlar.

Yahudiler sabırlı insanlar. Ama bu defa bin yıl beklemelerine gerek kalmayacak. İlk hedefleri PKK ve Kürtler vasıtasıyla Türkiye’yi bölmek. Böyle devam ederse bu amaçlarına ulaşmaları çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor..

Tüm bu olumsuz gelişmeler devam ederken gerçekten “Büyük İsrail devleti” sizce de hayal mi?...

 

Bu makale 1560 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI