marmaris yeni sayfa
21-08-2019

TURGUT KÖYÜ (2) ÖLÜM YOLU

Turgut köyünün hemen sağ üst yanından geçen ve bozburuna devam eden yolun , aslında tüm canlılar/ araç sürücüleri için ölüm tehlikesi olduğunu biliyor musunuz ?

Kaldi ki, günlük burada canlıların cesetlerini sağlı sollu bulmak mümkündür. Yaya kaldırımı olmaması sebebiyle yolda geçmek zorunda olan insanların  burada can güvenliği yoktur.

Çeşitli zaman aralıkları içinde bu yetkililere duyurulmus olsa dahi önlem alınmadığı açık bir şekilde ortada durmaktadır.

Yani , birgün burada insan / insanların kaza sonucu ölmesi tesadüf olmamaktadır. Ve acıdır ki, bu sonuç birgün ortaya çıkacak, sorumlularına da bu metinler gösterilip şikayet edilecektir .

Tabii ki , burada Turgut Köylüsü (mahallesi) muhtariyla birlikte , tedbir önlem almak konusunda pasif kalmaktadır. Bu yetkililerin dikkat edeceği bir husus değildir. Yetkililer kendilerine verilen görevi yapmak zorunda olan insanlardır.

Ayrıca, yaya kaldırımı işareti  ( tabelasi) ayrıca, 50 km hız tabelası / henüz çalıştığına şahit olmadığım güvenlik kamerasına rağmen son sürat bu yolda seyir eden araçlar, sürekli hatalı sollamalar yaparak olabilecek kazalara davet etmektedir.

Burada hemen şu soruları sormak gerekir;

1-karayolları neden bu yoğun trafikli yolu ikiye bölüp, yaya kaldırımı yaparak hem araç hemde insan / canlıların güvenliğini almamaktadır?

2- güvenlik kamerası kime aittir? Ve neden calistirilmamaktadir?

Işin en garip tarafı ise yol üzerindeki sokak lambalarının hep açık olmasıdır. Çok mu enerji fazlaligimiz vardır?

Biz , sorun üretmek değil, var olan sorunu çözmek için gayret etmekteyiz. Bu amaçla, yetkili sorumlu insanların açıl şekilde burada çözüm uretmelerini beklemekteyim.

Ogün Deli Orpars

Bu makale 582 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
YAZARIN DİĞER YAZILARI