marmaris yeni sayfa
02-05-2021 17:03 Kategori: EKONOMİ

Karavan ve çadırcılar kamp alanlarını doldurdu

Karavan ve çadırcılar kamp alanlarını doldurdu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

""

Marmaris kırsalında çadır ve karavan kamp alanları tam kapanmaya saatler kala doldu. Çadırlarını kuran ve karavanlarıyla gelen vatandaşlar eşsiz deniz manzarasını seyrederek yemeklerini yedi günlük işlerini yaptı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek olan tam kapanma kararı ardından karavan ve çadır ile doğa ile baş başa izole olmak isteyenler Marmaris’in kırsal turistik mahallerine akın etti. İstanbul başta olmak üzere Ankara, Eskişehir, Denizli ve İzmir’den gelen aileler özel ücretli kamp alanlarında yerini aldı. Korona virüs tedbirleri kapsamında yarı kapasiteli çalışan özel kamp alanları işletmecileri hijyen koşullarını sağladı. Kamp girişlerinde korona virüs tedbirleri genelgeleri asılarak dezenfektanlar konuldu. Karavanlarını yerleştiren ve çadırlarını kuran vatandaşların kimileri çevre keşfine çıkarken bazıları sandalyelerinde oturup eşsiz deniz manzarasının keyfini çıkardı. Hazırladıkları yemeklerini deniz manzarası eşliğinde yiyen kampçılar izole tatile başladı.

“Çatlak” adlı özel kamp alanı işletmecisi Selma Evcan, “ Korona virüs tedbirleri kapsamında hazırlıklarımızı tamamladık. Kamp alanımız da tedbirler kapsamında yarı kapasite ile çalışıyoruz. Şu anda 40 çadır ve 15 karavan var. Tam kapanma süresince çoğunluğu İstanbul’dan olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinden gelen kampçılara hizmet vereceğiz. Önümüz deniz arkamız yeşilin her tonunun bulunduğu orman alanı ile kaplı. Devamlı müşterilerimiz vardı tam kapanma kararı sonrası arayıp geldiler. Sağlık koşullarına uygun, izole ve sessiz bir tam kapanma tatili olacak” dedi.

İZOLE VE HUZURLU TAM KAPANACAĞIZ

İstanbul Başakşehir’den 8 kişilik ailesiyle çadır kurmaya gelen Ahmet Demir, “ İstanbul’da sıkıntılı günler geçirdik. Böyle bir doğa tatili planımız vardı. Tam kapanma kararı ardından özel aracımızla gelip çadırımızı kurduk. Türkiye’nin her bir yeri çok güzel ama Marmaris’in doğası bir başka. Önümüzdeki deniz kıyısında yemeğimizi yiyiyoruz, ailemizle baş başa sohbetler ediyoruz. Burada aileler kaldığı için bir sorun yok ve izole şekilde 20 gün boyunca kalacağız” dedi. Semih Arcan ise, “ Eşim koah bende tansiyon hastasıyım. Karavan içinde izole şekilde korkmadan tam kapanma tatili yapacağız. Çiçekleri suluyorum. Karavanım önümde oturup deniz manzarasını izliyorum. Sessiz, sağlıklı ve güzel bir yer. Huzurlu şekilde tatil yapacağız” dedi. İstanbul’dan gelen Eray Güler, “ Tam kapanma süresince çadır tatili yapacağım. İzole doğa ve deniz ile baş başa olacağım” dedi.

 

Ali GÜNDOĞAN


Bu haber 911 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZINDİĞER EKONOMİ HABERLERİ